piątek, 22 listopada 2013

Igrzyska śmierci

Nowe Igrzyska Śmierci właśnie wchodzą do kin...

Blog ostrzega: nigdy, przenigdy nie naśladujcie techniki głównej bohaterki, odnośnie przytrzymywania strzały palcem wskazującym :-)

Wyjmowanie wbitej w palec lotki lub drzazgi może by bardzo kłopotliwe :-)Z drugiej strony mam nadzieję, że film zainspiruje wiele osób do rozpoczęcia przygody z łucznictwem tradycyjnym! :-)

7 komentarzy:

 1. O tak, też miałam dość podobny nawyk pchania palucha gdzie nie trzeba, bo strzały przy naciąganiu spadały z podstawki. Na szczęście trener tak długo upominał, aż w końcu pozbyłam się tego paskudnego nawyku. A i palucha odsuwałam w ostatniej chwili przed zwolnieniem cięciwy no i strzały aluminiowe, więc żadnym kuku się nie skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety u mnie na studiach na wfie był tylko basen, aerobik albo judo do wyboru, łuku nie było :( Rozumiem, że jeśli ktoś jest fachowcem, to go to denerwuje (tak samo jak z jazdą konną, często jest masa błędów w filmach), no ale z drugiej strony to plakat filmowy, a nie instruktaż ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To film, który podobno nieźle popularyzuje łucznictwo :) Szkoda, że popularyzuje też głupie i niebezpieczne dla strzelającego błędy...

   Usuń
 3. Filmowe "Igrzyska Śmierci" mają tyle wspólnego z łucznictwem co "Karate Kid" z karate :D O tym ostatnim pisała niedawno Qumandorka.
  Oby rzeczywiście dzieciaki podłapały fioła na punkcie łucznictwa a nie na punkcie tej całej Katniss.

  Pozdro ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat Katniss szkolona była przez niezłą łuczniczkę olimpijską i nie jest tam to łucznictwo AŻ TAK tragiczne (jak np. w Avengersach... ;)).

   Usuń
  2. Nie trzeba się bardzo starać, żeby być lepszym łucznikiem niż Aluminiowy Sokół xD
   ~Glif

   Usuń
  3. Btw popisywania się - słyszałeś o nim? http://static.bezuzyteczna.pl/static/content/fa0974391539cf352ba3685ff.jpg

   ~Glif

   Usuń