wtorek, 9 października 2012

Polowanie na trolla

Jako łucznicy tradycyjni zdecydowanie nie jesteśmy ograniczeni do strzelania tylko i wyłącznie w kierunku tarcz FITA podczas zawodów. Nawet same konkurencje z użyciem standardowych tarcz mogą być bardzo zróżnicowane, poprzez dobór punktacji i pozycji strzelca (jak np na Mistrzostwach Polski w ŁT), ale też sporo konkurencji pojawiających się na polskich turniejach łucznictwa tradycyjnego znacznie odbiega rodzajem celu jak i zasadami oddawania strzałów od olimpijskich zmagań.

Dzisiaj chciałbym przedstawić bardzo ciekawą konkurencję, która pojawiła się na IV rundzie Ligi Południe w Żuradzie, autorstwa Jagera z klubu Nieliche Bazylichy.

W polowaniu na trolla można było oddać 6 strzałów w maksymalnym czasie 45 sekund. Strzelec zaczynał z linii po sygnale start. Między sylwetką trolla a startem znajdowały się 3 zasłony, czyli miejsca w których strzelec będąc całkowicie schowanym, mógł nałożyć strzałę na cięciwę. Dopiero po oddaniu dwóch strzałów zza danej zasłony, strzelec mógł biec do kolejnej.

Sam troll przedstawiony na planszy nie był łatwy do upolowania. W obrębie postaci znajdowało się kilka niepunktowanych miejsc, będących "trollowym pancerzem".

Zapraszam do obejrzenia filmów z zawodów a samą konkurencję polecam jako ciekawe urozmaicenie treningów.

Fot.: Simonsen

Fot.: Simonsen

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz